Zajęcia / warsztaty

 

Pozytywna Dyscyplina dla rodziców

– zrozumieć swoje dzieci
– wspierać ich naturalny potencjał
– wychowywać je na mądrych, pewnych siebie, odpowiedzialnych i wrażliwych dorosłych
– SKUTECZNIE radzić sobie z codziennymi trudnościami, takimi jak ubieranie się, wychodzenie z domu, sprzątanie, mycie zębów i tym podobne.

Pozytywna Dyscyplina to nie tylko nurt umożliwiający rodzicom wychowanie kompetentnych ludzi, to styl bycia i życia pozwalający żyć w zgodzie i szacunku nie tylko z innymi ale przede wszystkim z samym sobą.

Na pierwszym spotkaniu zastanowimy się nad życiowymi kompetencjami, rodzicielskimi wyzwaniami oraz rolą i postawą rodzica w dzisiejszym świecie.
Odpowiemy sobie na pytanie jak być rodzicem uprzejmym i stanowczym jednocześnie i jak w natłoku codziennych obowiązków budować komunikaty wzmacniające w dziecku poczucie sprawczości i własnej wartości.

Jeśli zastanawiasz się jakie kompetencje warto rozwijać u dzieci ?
Chciałbyś poznać co kryje się za zachowaniem Twojej pociechy?
Chcesz lepiej poznać siebie i wpływ Twojego sposobu bycia na zachowanie dziecka ? Stawiasz sobie pytanie czyje potrzeby w rodzinie są ważne ? Masz ochotę lub potrzebę spotkać innych rodziców zmagających się z codziennymi wyzwaniami?

ZAPRASZAMY SERDECZNIE ☺


KOSZT: 480 zł za 6 dwugodzinnych warsztatów
Cena zawiera:
- 12h warsztatów (6 spotkań po 2h)
- karty narzędzi Pozytywnej Dyscypliny
- workbook z materiałami do pracy na warsztatach


 

TENIS DLA DZIECI

 Inna bajka wraz z #Dolina Tenisa zapraszają we WTORKI na zajęcia tenisowe dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat.
2 grupy wiekowe:
*3-5 lat godzina 17.15
*6-9 lat godzina 18.00

Zajęcia tenisowe z elementami zabaw para-tenisowych.
Dzieci mają wrodzoną potrzebę bawienia się i właśnie to wykorzystujemy w naszych zajęciach.
Poprzez zabawę i proste ćwiczenia ruchowe ze świata tenisa oswajamy dzieci z piłką oraz rakietą tenisową.
Podczas wygłupów i gier ruchowo-fabularnych rozwijamy umiejętności tenisowe naszych pociech dbając o komfort i bezpieczeństwo najmłodszych.

Prosimy o informację czy dziecko posiada własną rakietę tenisową (zapraszamy na zajęcia również bez rakiety- będzie ona czekać u trenera).

koszt: 40 zł


BOKS DLA KOBIET !


Zapraszamy na wyjątkowy trening boksu przygotowany specjalnie dla Was!
Spróbuj treningu, który wykonują światowej klasy top modelki Victoria Secret- serio!

Warto porzucić stereotypowe przekonanie o tym, że boks jest typowo męskim sportem.
Uprawianie boksu stało się bardzo modne wśród kobiet przez niewiarygodnie szybkie efekty wyszczuplenia i ujędrnienia ciała, poprawę sprawność fizycznej i zwiększenie pewności siebie.
Czyli wszystko to, na czym zależy nowoczesnym kobietom, chcącym zadbać o ciało i umysł.
Dzięki treningom nie tylko zgubisz zbędne kilogramy i spalisz tkankę tłuszczową, nauczysz się również skutecznych technik samoobrony przed niespodziewanym atakiem.

W krótkim czasie stań się silniejsza fizycznie i psychicznie.

Regularny trening boksu:
• pozwala szybko stracić na wadze
• jest killerem dla kalorii w 45min - spalasz od 600 do 800 kcal
• znakomicie wysmukla sylwetkę
• poprawia szybkość, wytrzymałość i kondycję
• uczy woli walki i wytrwałości
• wzmacnia psychikę
• podnosi pewność siebie
• rozładowuje stres i napięcie
• poprawia koncentrację i pamięć
• jest skuteczną formą samoobrony
• dodaje energii i poprawia samopoczucie

Koszt: bilet jednorazowy- 40 zł.


WARSZTATY CHUSTOWE

Warsztaty poprowadzi Hanna Łasica – akredytowana doradczyni noszenia dzieci ANDⓇ.
Poza pomocą w noszeniu, Hanna może zaoferować Wam również wsparcie w dziedzinie przyjaznej pielęgnacji neurorozwojowej maluszków oraz pierwszą pomoc przy problemach ze snem Waszych dzieci (w duchu Rodzicielstwa Bliskości). Prywatnie jest mamą 2,5-letniego chuściocha Rysia. Współprowadzi również grupę dla noszących mam „Chusty w centrum – Warszawa”.

DLA KOGO?
Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 0-6 miesięcy. Warsztaty są przewidziane dla zdrowych dzieci, niepozostających pod opieką specjalistów. Jeśli masz wątpliwości czy Twoje dziecko może uczestniczyć w warsztatach – pisz śmialo do Hanna Łasica - Doradca Noszenia Dzieci

CZY MUSZĘ MIEĆ CHUSTĘ?
Nie musisz mieć swojej chusty, ale daj znać wcześniej Hanna Łasica - Doradca Noszenia Dzieci najpóźniej dzień przed warsztatami.

PO CO?
Noszenie dzieci daje wiele korzyści, zarówno rodzicom jak i maluszkom.

Dla rodzica to między innymi:
• uwolnienie rąk,
• odciążenie kręgosłupa i nadgarstków,
• możliwość swobodnego przemieszczania się
• pomoc w budowaniu więzi z dzieckiem
• wsparcie w stabilizacji laktacji i szybszym połogu

Dla dziecka chustonoszenie jest między innymi:
• profilaktyką dysplazji bioderek
• szansą na dłuższy, spokojniejszy sen
• wspomaganiem rozwoju sensorycznego i społecznego
• symetrycznym wsparciem dla kręgosłupa
• pomocą przy bólach brzuszka czy trudniejszych dniach

Więcej o korzyściach płynących z noszenia dzieci przeczytacie na stronie www.hannalasica.pl w artykułach w dziale „o chustach”

ZA ILE?
50 zł / jeden rodzic
80 zł / dwójka rodziców

JAK?
Jedyną gwarancją miejsca jest zgłoszenie chęci uczestnictwa w warsztacie w Innej Bajce- telefonicznie, sms'em lub przez wiadomość prywatna na fb, następnie wypełnienie formularza pod adresem https://forms.gle/3h3zUvAUfNbFaEQq7 oraz opłata z góry za warsztat (w kawiarni, lub przelewem na konto)
Warsztaty ruszą, jeśli zbierze się minimalna grupa 3 osób. Maksimum rodziców jakie przewidujemy to 6 osób.


PRZEDSZKOLNE FIGLE

Przedszkolne Figle to zajęcia ogólnorozwojowe i adaptacyjne dla dzieci w wieku 2-4 lata z opiekunami. Nasze zajęcia wspomagają harmonijny rozwój dziecka i inspirują rodziców do twórczych zabaw z maluchem. Dzięki angażującym zabawom i ćwiczeniom dzieci zdobywają nowe umiejętności związane z rozwojem emocjonalnym, poznawczym i społecznym. Uczą się odbierać świat różnymi zmysłami, koncentracji oraz współpracy w grupie. Nabywają umiejętności przygotowujące do wyzwań przedszkolnych.
Nasze zajęcia przede wszystkim poprawiają ogólną kondycję psychiczną i fizyczną dziecka. Wywołują uśmiech, pomagają nawiązać i utrzymać kontakty niewerbalne i werbalne z grupą rówieśników.

Kto prowadzi? Agnieszka Brzozowska -
Doświadczona animatorka zabaw dla dzieci, właścicielka marki Ciekawe Dlaczego i trenerka zajęć muzyczno-ruchowych. Specjalizuje się w grach i zabawach muzycznych. Prowadzi zajęcia umuzykalniające, logorytmiczne, taneczne i ogólnorozwojowe z elementami logorytmiki dla dzieci w żłobkach, przedszkolach, miejscach przyjaznych rodzinie. Bez presji i stresu zachęca dzieci do poszerzania wiedzy o świecie i rozbudza w nich pasję małych odkrywców. Doradza rodzicom, jak przyjemnie i efektywnie spędzać czas z dzieckiem. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli z zakresu gier i zabaw dla dzieci. Jest szczęśliwą mamą. Uwielbia książki dla dzieci z serii „Ja i moja siostra Klara”.

Na zajęcia obowiązują zapisy- w kawiarni, telefonicznie, SMSem lub przez wiadomość prywatną na fb Inna bajka.miejsce spotkań
Liczba uczestników ograniczona.
Zajęcia trwają 2 godziny.
Koszt: bilet jednorazowy- 50 zł /dziecko,


BOKS DLA DZIECI

 
Zajęcia poprawiają ogólną sprawność fizyczną. Podczas gier i zabaw dziecko nauczy się elementów samoobrony i pozna podstawowe techniki bokserskie. Zajęcia bezpieczne i bez pełnokontaktowej walki (czyt. dzieci się nie biją ;)) Trening prowadzi dyplomowanego nauczyciel wychowania fizycznego, certyfikowany instruktora gimnastyki korekcyjnej i trener boksu.

Dlaczego wybrać właśnie nasze zajęcia:
- nauczyciel wychowania fizycznego, certyfikowany trener boksu i instruktor gimnastyki korekcyjnej
- kameralna butikowa sala do ćwiczeń i zabaw
- przyjazna i bezpieczna atmosfera
- indywidualne podejście

Uczestnictwo w zajęciach gwarantuje:
- dobrą zabawę
- rozładowanie negatywnych emocji i nadmiaru energii
- poprawę sprawności fizycznej
- zwiększenie pewności siebie i asertywności dziecka
- korekcję dystonii mięśniowych i wad postawy
- poznanie elementów technik bokserskich

Koszt: bilet jednorazowy- 40 zł /dziecko, 


Zabawianki

ZABAWIANKI to cykliczne zajęcia dedykowane dzieciom w wieku przed-przedszkolnym, stworzone z myślą o spokojnym oswajaniu ich z funkcjonowaniem w grupie. Kreatywne spotkania rozwiną małą i dużą motorykę, usamodzielnią, pobudzą zmysły i wyobraźnię tak, by mogły się one twórczo rozwijać.
Podczas zajęć pobrykamy, poturlamy się, zatańczymy, zaśpiewamy, poszukamy dźwięków w instrumentach, wysłuchamy bajek, poznamy różne techniki plastyczne.
Gwarantujemy atrakcyjne i różnorodne materiały oraz program oparty na wieloletnim doświadczeniu. Zajęcia dla dzieci od 1,5 roku

Na zajęcia obowiązują zapisy- w kawiarni, telefonicznie, SMSem lub przez wiadomość prywatną na fb Inna bajka.miejsce spotkań
Liczba uczestników ograniczona.

Koszt: bilet jednorazowy- 45 zł /dziecko,


SMYKONUTKI - GORDONKI

Zapraszamy na zajęcia dzieci od 3-4 miesiąca życia do 3 lat na muzyczne spotkanie "Smykonutki".
Zajęcia są pełne muzycznych niespodzianek, prowadzone w oparciu o teorię umuzykalniania najmłodszych prof. E. E. Gordona
Zajęcia wspomagają rozwój mowy, koordynacji ciała, wspierają kształtowanie poczucia własnej wartości, wpływają na tworzenie bliskiej więzi rodzica z maluszkiem i przede wszystkim są wspaniałym czasem spędzony w gronie rozśpiewanych i muzykujących osób. Tyle dobra :)
Rola rodzica/opiekuna na zajęciach polega na aktywnym i zaangażowanym uczestnictwie w procesie muzycznym, jesteście częścią tej muzycznej przygody i największymi autorytetami dla Waszych pociech !
Nie - nie musicie posiadać mistrzowskich umiejętności wokalnych, żeby muzykować razem z nami! Gwarantujemy, że dorośli także podniosą swoje umiejętności muzyczne pod czujnym uchem i okiem osoby prowadzącej!
Po części stałej zajęć, dodatkowo maluszki mają okazję zapoznać się z różnymi instrumentami perkusyjnymi, takimi jak cajon, djembe i innymi instrumentami Orffa.

Na zajęcia obowiązują zapisy- w kawiarni, telefonicznie, SMSem lub przez wiadomość prywatną na fb Inna bajka.miejsce spotkań
Liczba uczestników ograniczona.

 

ŚRODA 16:30 , CZWARTEK 10:30

Koszt: bilet jednorazowy- 40 zł /dziecko,


MUSICAL ENGLISH

 

Śpiewający angielski to bardzo energiczne zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym - od 3 do 7 lat.

Na zajęciach dzieci:
- osłuchują się z językiem angielskim w naturalny sposób
- uczą się w sposób aktywny i trwały słów, zwrotów i całych zdań
- zapoznają się ze słownictwem związanym z konkretnym tematem
- wykształcają prawidłową wymowę i akcent
- nabywają chęci do uczenia się języka, nie poprzez nudne powtarzanie słówek, wypełnianie podręczników czy wpatrywanie się w ekran, ale za pomocą atrakcyjnych pomocy dydaktycznych, oddziałujących na wszystkie zmysły
- wykształcają odpowiedni styl uczenia się – odmienny dla każdego dziecka

Uczestnicy zajęć uczą się efektywnie poprzez:
- słuchanie i powtarzanie rymowanek i piosenek oraz wykonywanie odpowiednich gestów
- taniec i ruch, które pomagają w zapamiętaniu struktur językowych
- muzykowanie za pomocą prostych instrumentów
- korzystanie z autorskich, atrakcyjnych pomocy dydaktycznych związanych z tematyką zajęć
- sensoryczne doznania, obejmujące wszystkie zmysły, pozwalające dziecku lepiej przyswoić i zapamiętać prezentowane treści
- utrwalanie materiału poznanego na zajęciach poprzez słuchanie piosenek, a także uzupełnianie kart pracy nawiązujących do omawianego tematu, w postaci kolorowanek czy wycinanek
- dla utrwalenia tematyki poznanej na lekcji dzieci są też zachęcane do wykonywania interesujących prac plastycznych

Muzyka otwiera przed dziećmi wiele drzwi, także języka. Ten, który występuje w piosenkach jest o wiele łatwiej przyswajany i zapamiętywany w sposób trwalszy niż w postaci „suchych” słówek i zwrotów. To właśnie poprzez piosenki i rymowanki najłatwiej dziecku poznać i zapamiętać struktury gramatyczne i wyuczyć się niemal perfekcyjnej wymowy od samego początku nauki.

Koszt: bilet jednorazowy- 40 zł.


SENSOPLASTYKA

Sensoplastyka ® to wielokolorowy, zapachowy, polisensoryczny obszar możliwości, źródło nieskończonych pomysłów i świetnej zabawy! To "jadalna piaskownica", w której będziemy sypać, mieszać, lepić, malować, zgniatać, wąchać smakować a przede wszystkim kreatywnie się stymulować!

Materiały sensoryczne na zajęciach Sensoplastyka ® opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu produktów spożywczych. Dlatego Sensoplastyka ® jest odpowiednia zarówno dla niemowląt jak i dzieci starszych.

Na zajęcia zabieramy ręcznik oraz ubranko na zmianę dla dziecka i opiekuna ;)

Jeśli dziecko ma uczulenia pokarmowe, prosimy o podanie takiej informacji przed zajęciami.
Będzie brudno, wesoło i znajdziemy w tym sens !


Na zajęcia obowiązują zapisy- w kawiarni, telefonicznie, SMSem lub przez wiadomość prywatną na fb Inna bajka.miejsce spotkań
Liczba uczestników ograniczona.
Zajęcia odbywają się  w piątki o 10:30  oraz co dwa tygodnie w soboty o 10:30 
Koszt: bilet jednorazowy- 60 zł.

Galeria zdjęć - Zapraszamy -