WYDARZENIA SPECJALNE

 


Spektakl „Alicja w krainie Muzyki”
Fabuła baśni:
Mała Alicja uwielbia słuchać muzyki. Zarówno tej płynącej z natury, jak i dźwięków z winylowych płyt. Skąd się bierze muzyka? I jak to jest, że na świecie powstają ciągle nowe melodie? Z taką myślą dziewczynka kładzie się spać i we śnie trafia do Świata Muzyki. Niestety przybywa tam w trudnym momencie, bo mieszkańcy borykają się z pewnym problemem - przestała powstawać nowa muzyka – zatrzasnęły się drzwi do Krainy Wyobraźni… Alicja deklaruje swoją pomoc, otrzymuje wskazówki i mapę i wyrusza w wyjątkową podróż po Świecie Muzyki. Odwiedza krainę Pana Basowego, krainę Pani Wiolinowej i Krainę Metronomu. W każdej z nich (wraz z dziećmi, które oglądają spektakl) uczestniczy w muzycznych aktywnościach, w zamian za co otrzymuje artefakty (klucz wiolinowy, klucz basowy, metronom). Czy uda jej się otworzyć drzwi do Krainy Wyobraźni? Tego dowiedzą się z pewnością uczestnicy spektaklu.
 
Opis wydarzenia:
Cały spektakl trwa około 45-50 minut. Wydarzenie ma charakter interaktywny i sensoryczny, dzieci (w wieku 3-6 lat) uczestniczą w spektaklu jak podczas rytmiki (uczą się rymowanki, bawią się chustą animacyjną, grają na instrumentach, tańczą z kolorowymi chustkami, etc). Część aktywności przebiega na siedząco, a część odbywa się w ruchu. Chciałabym, by spektakl przyniósł dzieciom radość oraz dostarczył nowych wrażeń i wiedzy poprzez doświadczenie muzycznych przygód.
 
Muzyka:
Spektaklowi towarzyszy muzyka klasyczna, pojawiają się tacy kompozytorzy jak Vivaldi, Debussy, czy Strauss. Otoczkę muzyczną wzbogacają dźwięki natury, jak szum morza, śpiew ptaków oraz rytmiczanki stworzone na potrzebę spektaklu.
 
Kilka słów o mnie:
Nazywam się Gosia Zalewska i jestem rytmiczką. Na co dzień pracuję w przedszkolach Montessori towarzysząc dzieciom w odkrywaniu muzyki. Moim celem jest pielęgnowanie naturalnej radości i spontaniczności w kontakcie z muzyką. Moje zajęcia są energetyczne i wesołe, kocham pracę z dziećmi. Nieustannie się rozwijam, jestem w trakcie studiów z Muzykoterapii. Za sobą mam kursy trenerskie: z Rytmiki, Gordonowskie i Montessoriańskie. W dzieciństwie, jako uczennica Państwowej Szkoły Baletowej tańczyłam w Teatrze Wielkim w spektaklach baletowych. Kocham baśnie i uwielbiam przekazywać wiedzę w formie opowieści. To wszystko stało się fundamentem do stworzenia mojego pierwszego własnego spektaklu muzycznego, na który mam przyjemność serdecznie Państwa zaprosić.
 
Cena:
55 za 1 dziecko, 100 za rodzeństwo. Rodzice nie płacą.